حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

آموزش مرحله به مرحله آرایش چشم گربه ای

آموزش مرحله به مرحله آرایش چشم گربه ای

آرایش چشم گربه ای قدرت زیادی برای تغییر چشم ها و نمای چهره‌ی شما دارد. این سبک آرایش تمام ظاهر چشم های شما را عوض می‌کند تا بهتر بدرخشید و زیباتر دیده شوید. این آرایش ظاهری درخشان و پر زرق و برق داشته و خط چشم کشیده ای دارد.

تسلط بر این سبک آرایش برای بسیاری از خانم ها مشکل است. چون خط چشم برای آرایش گربه ای باید تمیز، مرتب، کشیده و حرفه‌ای باشد.

این روزها سبک های مختلف آرایشی باعث تنوع دنیای مد و زیبایی شده است. از بین تمام سبک های میکاپ، بعضی از مدل ها مثل آرایش خلیجی یا آرایش چشم گربه ای به مهارت بیشتری نسبت به انواع دیگر نیاز دارند. آموزش این سبک ها هم طبیعتا تخصص و حوصله‌ی بیشتری می‌خواهد.

به همین دلیل برای این مطلب از مجله زیبایی کالدو برندز، آموزش آرایش چشم گربه ای را انتخاب کردیم تا بتوانید با حوصله و با استفاده از بهترین لوازم آرایش، بهترین خط چشم گربه ای را بکشید. همراه ما باشید.

اقدامات لازم قبل از آرایش چشم گربه ای

اقدامات لازم قبل از آرایش چشم گربه ای

در این محتوا ما با قسمت های مختلف آرایش صورت کاری نداشته و صرفا به میکاپ چشم می‌پردازیم. بنابراین شما صرفا به لوازم زیر نیاز خواهید داشت:

  • پرایمر مخصوص چشم
  • خط چشم ماژیکی یا کاسه ای
  • پالت سایه چشم
  • ریمل حجم دهنده و بلند کننده

قبل از شروع آرایش، برای اینکه نتیجه بهتری از میکاپ بگیرید حتما به نکات زیر توجه داشته باشید:

۱. قبل از هر چیز، چشم تان را آماده‌ی میکاپ کنید

۱. قبل از هر چیز، چشم تان را آماده‌ی میکاپ کنید

پوست باید آرایش را بپذیرد تا نتیجه دلخواه و جذاب شود. پس باید پایه مناسبی برای پلک ایجاد کرده و زیرسازی کنید. پس ابتدا صورت تان را خوب بشویید. با استفاده از پد آرایش پاک کن و میسلار واتر، سطح پلک و اطراف چشم را پاکسازی کنید. در صورتی که تیرگی زیر چشم یا قرمزی دارید، قبل از شروع آرایش سرم دور چشم بزنید.

۲. پرایمر مخصوص چشم بزنید

۲. پرایمر مخصوص چشم بزنید

آرایش های سنگینی مثل آرایش چشم گربه ای باید دوام بیشتری داشته باشند تا زحمت شما به هدر نرود. بنابراین باید با استفاده از پرایمر چشم پوست تان را آماده کنید. با استفاده از پرایمر، دوام میکاپ روی پوست بالا می‌رود.

نکته آرایشی:

پرایمر پوست و پرایمر چشم از یکدیگر مجزا هستند. چشم حساسیت بالایی داشته و نباید از هر وسیله‌ای برای آن استفاده کرد. بنابراین «فقط» از پرایمر مخصوص چشم برای اطراف این اندام استفاده کنید.

۳. لوازم آرایش درجه‌یک و باکیفیتی برای این سبک تهیه کنید

۳. لوازم آرایش درجه‌یک و باکیفیتی برای این سبک تهیه کنید

شاید برای میکاپ های ساده بتوان از لوازم آرایش معمولی یا های کپی استفاده کرد و نتیجه خوبی گرفت؛ اما آرایش چشم گربه ای با شما شوخی ندارد. اگر کمی این میکاپ را بی‌دقت و بی‌حوصله انجام دهید، چهره تان شبیه نقاشی دختربچه‌های ۵ ساله می‌شود.

لوازم آرایش اورجینال نتیجه میکاپ های سنگینی مثل این آرایش را تضمین می‌کنند. چون کیفیت آن‌ها بالاتر بوده و دوام بیشتری دارند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم حتما از محصولات اورجینال اروپایی مثل خط چشم یا پالت سایه استفاده کنید. در این صورت جذابیت آرایش تان چندین برابر خواهد شد.

آموزش مرحله به مرحله آرایش چشم گربه ای

مرحله اول: آرایش چشم گربه ای را با سایه آغاز کنید

مرحله اول: آرایش چشم گربه ای را با سایه آغاز کنید

این مرحله جزو بخش های اصلی آرایش گربه ای نیست. اگر مایل هستید می‌توانید قبل از شروع خط چشم، سایه مورد علاقه‌تان را به پلک بزنید و سپس به سراغ خط چشم بروید. برای آرایش چشم گربه ای بهتر است از سایه های نود و مات استفاده کنید تا حضور سایه پشت پلک چیزی از جلوه‌ی خط چشم کم نکند.

مرحله دوم: بُن مژه پلک بالا را خط بکشید

مرحله دوم: بُن مژه پلک بالا را خط بکشید

نزدیک‌ترین فاصله به مژه‌های پلک بالا را انتخاب کنید. در این قسمت از گوشه داخلی تا گوشه خارجی یک خط نازک بکشید. لازم نیست این کار را به‌صورت ممتد انجام دهید؛ می‌توانید ذره ذره خط را تکمیل کنید تا خستگی دست تان نتیجه را ضخیم و نازک نکند.

مرحله سوم: انتهای خط چشم گربه ای را زاویه بزنید

مرحله سوم: انتهای خط چشم گربه ای را زاویه بزنید

فرم انتهاییِ چشم شما راهنمای خوبی برای انتخاب زاویه خط چشم است. شما می‌توانید به کمک فرم انتهایی چشم، دنباله گربه ای خطی که کشیده‌اید را تعیین کنید. این خط را به سمت بالا (زاویه‌دار) بکشید.

نکته آرایشی:

این خط را ابتدا کمرنگ بکشید. وقتی مطمئن شدید که هر دو چشم میکاپ متقارنی دارند، خط را پررنگ کنید.

117 Pic 9 2

مرحله چهارم: محدوده نهایی خط چشم را مشخص کنید

از انتهای خط زاویه‌داری که رسم کردید، به سمت خط بُن مژه نقطه‌های کوچکی بزنید. این کار به شما نمای نهایی خط چشم را نشان می‌دهد. همین روند را برای چشم دیگر هم انجام دهید. وقتی نتیجه هر دو پلک متقارن و مطلوب بود، این نقاط را به هم وصل کرده و فضای داخلی را پر کنید.

بیشتر بخوانید:

کامل ترین لیست لوازم آرایش عروس؛ از کجا بخریم؟ + پیشنهاد و قیمت
نمایندگی کیکو میلانو Kiko Milano در ایران و تهران + آدرس و تلفن
آموزش آرایش چشم خلیجی + آموزش ویدیویی مرحله به مرحله
8 سبک آرایش متنوع و اساسی صورت برای موقعیت‌های مختلف

حالا آرایش خط چشم گربه ای شما تکمیل است. اگر مشتاقید که ظاهر چشم شما بیشتر کشیده دیده شود، می‌توانید گوشه داخلی چشم تان را خط چشم نازکی بکشید و آن را تا داخلی‌ترین قسمت آن ادامه دهید.

راستی! ریمل را فراموش نکنید. مژه های پلک بالا را با ریمل حجم دهنده کیکو میلانو به خوبی مشکی و متراکم کنید تا نگاه تان گیراتر شود.

انواع مختلف آرایش چشم گربه ای

انواع مختلف آرایش چشم گربه ای

دست شما برای این سبک آرایش چشم باز است. قرار نیست تمام آرایش های گربه ای شبیه همدیگر باشند. همین که خط چشم شما کشیده و دنباله‌دار باشد، میکاپ تان جزو میکاپ های گربه ای قرار می‌گیرد.

مراحلی که در بخش قبل ذکر شد جزو بخش های اصلی آرایش گربه ای است. زمانی که در طراحی آن مهارت لازم را کسب کردید، می‌توانید مدل های متنوعی به کمک سایه های مناسب روی آن پیاده کنید. در ادامه، با این مدل ها بیشتر آشنا خواهیم شد:

۱. آرایش چشم گربه ای دودی (اسموکی)

۱. آرایش چشم گربه ای دودی (اسموکی)

تقریبا تمام خانم های دنیا عاشق آرایش های دودی هستند؛ از سایه های غلیظ دودی گرفته تا خط چشم گربه ای اسموکی. این مدل هیچوقت دل شما را نمی‌زند.

برای این سبک بهتر است خط چشم را با مداد بکشید که بتوانید به خوبی آن را محو کنید. بعد از کشیدن آن، با یک براش کوچک خط را محو کنید. همین کار را برای پلک پایین هم تکرار کنید. در نهایت به کمک کانسیلر، زیر چشم را مرتب کنید تا میکاپ چشم تان بیشتر به نظر آید.

۲. آرایش چشم گربه ای با سایه

۲. آرایش چشم گربه ای با سایه

در این روش شما نیازی به مداد و خط چشم ندارید. می‌توانید به کمک سایه های مشکی کیکو میلانو که پیگمنت بالایی دارند، چشم تان را گربه ای کنید. برای این کار بهتر است به انتهای چشم تان نوار چسب بزنید تا نتیجه تمیزتر شود. سپس با استفاده از یک براش سایه نوک تیز، سایه بزنید. مدل سایه زدن را مثل حالتی که خط چشم ماژیکی در دست دارید، انجام دهید. در نهایت نوار چسب را بردارید و از تمیزی خط چشم تان لذت ببرید.

نکته آرایشی:

اگر به این مقدار تیرگی راضی نیستید، بعد از اجرای این روش می‌توانید خط چشم کشیده‌ای مطابق ردِ سایه‌ای که زده‌اید، رسم کنید.

۳. آرایش چشم گربه ای دودی روشن

۳. آرایش چشم گربه ای دودی روشن

این روش درست مانند میکاپ اسموکی است؛ اما از سایه های قهوه ای و متالیک تشکیل می‌شود. این سایه را با یک براش گرد به خوبی پشت پلک تان پخش کنید. سپس خط چشم را طبق مراحلی که آموزش دادیم، طراحی کنید.

۴. آرایش خط چشم گربه ای براق

۴. آرایش خط چشم گربه ای براق

معمولا برای این سبک میکاپ گربه ای از سایه های مات و نود در پشت پلک و از سایه های براق و روشن در زیر پلک استفاده می‌شود.

برای این مدل ابتدا پلک بالا را سایه ملایم و مات بزنید. سپس روی پلک پایین سایه غلیظ اکلیلی یا شاین بزنید. بهتر است این سایه روشن باشد؛ نه تیره. سایه تیره زیر چشم، حجم آن را کم می‌کند. در نهایت خط چشم گربه ای را به آرایش اضافه کرده و ریمل بزنید.

در پایان…

اولین دفعاتی که خط چشم گربه ای می‌کشید، ممکن است نتیجه چندان دل شما را به‌دست نیاورد. بنابراین بهتر است چند بار آن را تکرار کنید.

توصیه ما به شما این است که تا زمانی که در ترسیم خط چشم مهارت لازم را کسب نکردید، این مدل را با سایه چشم همراه نکنید. چون بدون سایه راحت‌تر می‌توانید نتیجه میکاپ را با یک سوآپ یا دستمال مرطوب ترمیم کنید؛ اما اگر سایه هم روی پلک تان باشد، باید کل چشم را شسته و از اول شروع کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پرفروش
لوگو کالدو برندز
ورود | ثبت نام
لطفا برای ادامه، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید:

با ورود یا ثبت نام در کالدو برندز
تمامی قوانین و مقررات را می‌پذیرم.