حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

برای ماندگاری آرایش در تابستان و زیبایی صورت و چشم چه کنیم؟

برای ماندگاری آرایش در تابستان و زیبایی صورت و چشم چه کنیم؟

ماندگاری آرایش شما چقدر است؟ چگونه ماندگاری آرایش را بر روی صورت، چشم و لب حفظ کنیم؟ ماندگاری بیشتر ارایش بر روی پوست و صورت چگونه ممکن است؟ شما در تابستان معمولا تا چند ساعت بعد از اتمام میکاپ از چهره خود راضی هستید؟ معمولا در روزهای گرم تابستان به دلیل گرما صورت ما عرق می‌کند. به همین دلیل با خیس شدن صورت، آرایش ماندگاری کمتری پیدا کرده و زیبایی چهره ما از بین می‌رود. همه‌ی ما چهره‌ی بدون آرایش را به چهره ای که مواد میکاپ روی آن ماسیده ترجیح می‌دهیم. پس باید با راه‌های مختلف افزایش ماندگاری آرایش آشنا باشیم تا زیبایی مان را تضمین کنیم.

آرایش هر قسمت از صورت اصول و نکات خاصی داشته و با لوازم متفاوتی هم انجام می‌شود. بنابراین برای حفظ ماندگاری آرایش هر یک از این بخش‌ها باید روش خاص و متناسبِ همان بخش را پیش بگیریم. بنابراین، در این مطلب از مجله زیبایی کالدو برندز راه‌حل دوام آرایش بخش های زیر را به شما خواهیم گفت:‌

 • ماندگاری آرایش لب
 • ماندگاری آرایش پوست
 • ماندگاری آرایش چشم

چه روش هایی برای افزایش ماندگاری آرایش لب وجود دارد؟

رژ لب به مرور زمان از روی لب ما پاک می‌شود. وقتی تمام صورت آرایش داشته و لب ها بی‌رنگ باشند، چهره ی ما بی‌روح می‌شود؛ انگار نه انگار که دیگر قسمت‌های چهره میکاپ دارد!

البته که برای حفظ سلامتی مان بهتر است که قبل از خوردن هرگونه خوراکی، ابتدا رژ لب مان را پاک کنیم؛ اما گاهی هم بدون میل کردن چیزی، رژ لب ما پاک می‌شود. برای اینکه ماندگاری آن را بالاتر ببریم، می توانیم به روش زیر عمل کنیم:

چه روش هایی برای افزایش ماندگاری آرایش لب وجود دارد؟

 1. ابتدا یک لایه نازک از رژ لب مورد نظرتان (مایع یا جامد) روی لب بزنید.
 2. با استفاده از یک دستمال کاغذی روی رژ را ضربه بزنید تا کمرنگ شود.
 3. حالا دوباره روی لب تان را رژ بزنید و با دستمال کاغذی به آن ضربه بزنید.
 4. با این حرکت، ماندگاری رژ شما به دلیل کاهش رطوبت آن، بیشتر می‌شود. 

چه روش هایی برای افزایش ماندگاری آرایش پوست وجود دارد؟

برای اینکه در روزهای گرم تابستان یا روزهایی که به دلیل مشغله فراوان، تحرک زیادی داریم ماندگاری آرایش مان را بالا ببریم، می‌توانیم از روش‌های مختلفی کمک بگیریم. موثرترین روش ها برای این مسئله موارد زیر هستند:

چه روش هایی برای افزایش ماندگاری آرایش پوست وجود دارد؟

1. روتین پوستی را رعایت کنید

رسیدگی به پوست و مراقبت کامل از آن، به ماندگاری آرایش شما کمک می‌کند. پوست ما دارای سلول‌های فراوان است که با سرعت تقسیم می‌شوند. بنابراین سلول‌های مرده در سطح پوست مانده و باید با رسیدگی به پوست، آن‌ها را از میان برداشت. اسکراب یا لایه‌برداری پوست بهترین روش برای از بین بردن این سلول‌های مرده است. با از بین بردن آن‌ها نه تنها ماندگاری آرایش تان بالا می‌رود؛ بلکه پوست شفاف و جذابی هم خواهید داشت.

به شست‌وشو و مراقبت پوستی خود اهمیت زیادی دهید تا زیبایی پوست خود را هم به حالت نچرال و هم در زمان میکاپ حفظ کنید.

2. صورت تان را با استفاده از یخ ماساژ دهید

2. صورت تان را با استفاده از یخ ماساژ دهید

ماساژ صورت با یخ به پوست کمک می‌کند تا منافذ کوچک‌تری داشته باشد. در این صورت کرم پودر یا کانسیلر که به آن می‌زنید جذب پوست نشده و دوام بیشتری پیدا می‌کند. همچنین با استفاده از این ماساژ، خون‌رسانی به پوست بالا رفته و میزان چربی آن هم کنترل خواهد شد.

3. از تونر های موثر برای افزایش ماندگاری آرایش استفاده کنید

3. از تونر های موثر برای افزایش ماندگاری آرایش استفاده کنید

تونر مناسب بافت پوست تان را روی تکه‌ای پنبه ریخته و آن را به پوست تان بزنید. تمام قسمت های پوست اعم از صورت و گردن را با تونر بپوشانید. این ترکیبات جادویی به خوبی پوست شما را تمیز می‌کنند تا از مزاحمت آلودگی‌ها در امان بوده و میکاپ را مدت بیشتری روی چهره داشته باشید.

3. از تونر های موثر کیکو میلانو برای افزایش ماندگاری آرایش استفاده کنید

بیشتر بخوانید:

با 25 زن زیبا و معروف جهان آشنا شوید + پیج اینستاگرام؛ بخش اول
راهنمای انتخاب بهترین ریمل حجم دهنده و بلند کننده مژه
معرفی 20 نفر از خوشگل ترین بلاگر های ایرانی + پیج اینستاگرام
چطور بر اساس مدل چشم مان خط چشم بکشیم؟

4. قبل از آرایش پوست، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

قبل از اینکه آرایش پوست را شروع کنید، برای افزایش ماندگاری و بسته شدن منافذ از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. مقداری از کرم را روی دست زده و آن را روی تمام پوست صورت پخش کنید. توجه داشته باشید که رطوبت این کرم و همچنین نوع آن با نوع پوست شما هم‌خوانی داشته باشد. در غیر این صورت، تعریق ناشی از این کرم آرایش شما را خراب می‌کند.

5. پرایمر ها برای افزایش ماندگاری آرایش طراحی شده‌اند

5. پرایمر ها برای افزایش ماندگاری آرایش طراحی شده‌اند

اصلی ترین دلیل پاک شدن کرم پودر از روی صورت این است که توسط منافذ پوستی جذب می‌شود. پرایمر ها بافتی غلیظ اما سبک دارند تا این منافذ را بپوشانند. با استفاده از پرایمر کیکو میلانو روی پوست و حتی لب ها می‌توانید دوام آرایش تان را بالا ببرید. پرایمر ها در دو نوع مات و براق هستند. برخی از آن‌ها بی‌رنگ بوده و برخی دیگر رنگ‌دانه‌های پوست را دارند. بنابراین شما طبق سلیقه تان می‌توانید پرایمر محبوب خود را انتخاب کنید. بعد از استفاده از کرم پودر، پرایمر را روی پوست پخش کنید.

6. برای ماندگاری آرایش بیش از حد کرم پودر نزنید

6. برای ماندگاری آرایش بیش از حد کرم پودر نزنید

کرم پودر های مایع سریع‌تر از روی چهره شما پاک می‌شوند. اگر از این نوع کرم پودر استفاده می‌کنید، مقدار کمی از آن را روی کل صورت پخش کنید. اگر هم کرم پودر های جامد با پوست تان سازگاری دارد، بهتر است از آن‌ها استفاده کنید تا دوام بیشتری به آرایش تان ببخشید.

همچنین بعد از اتمام آرایش پوست، از کرم پودر پودری (پنکیک) و همچنین پودر یا اسپری فیکساتور استفاده کنید. این محصولات آرایش را روی صورت تان فیکس می‌کند.

چه روش هایی برای افزایش ماندگاری آرایش چشم وجود دارد؟

چه روش هایی برای افزایش ماندگاری آرایش چشم وجود دارد؟

ریمل، خط چشم و سایه چشم از بخش‌های اصلی میکاپ این بخش از صورت هستند. برای افزایش ماندگاری آن‌ها نیز روش‌های مختلفی وجود دارد که برای هر بخش از آرایش، متفاوت است:

 1. برای ماندگاری ریمل، قبل از استفاده از ریمل روی مژه ها پرایمر مخصوص مژه بزنید. بعد از خشک شدن پرایمر، ریمل بزنید. همچنین می‌توانید از ریمل های ضد آب هم برای افزایش ماندگاری استفاده کنید.
 2. برای ماندگاری خط چشم، می‌توانید از خط چشم های ضد آب استفاده کنید. همچنین با استفاده از کانسیلر روی پوست قبل از آرایش چشم، می‌توانید دوام خط چشم را بالا ببرید.
 3. برای ماندگاری سایه چشم بهتر است پرایمر مخصوص چشم را روی پوست پلک و اطراف چشم بزنید.

توجه داشته باشید که چشم اندام حساسی است. بنابراین هرگز از پرایمری غیر از پرایمر مخصوص چشم در اطراف آن استفاده نکنید.

برای اینکه ماندگاری آرایش خود را بالا ببرید، اول از همه باید به سراغ محصولات ماندگار و بادوام بروید. تنها برند های اصل و اورجینال لوازم آرایشی همچون برند کیکو میلانو محصولات آرایشی‌ای تولید می‌کنند که دوام بالایی دارند. بنابراین قبل از هر چیز، برای خرید یک محصول اورجینال اقدام کنید.

 

نکات تکمیلی افزایش ماندگاری آرایش

 • استفاده از لوازم آرایش مات: لوازم آرایش براق به دلیل چربی مضاعفی که دارند، کمتر روی صورت دوام می‌آورند. به همین دلیل بهتر است از لوازم آرایش مات استفاده کنید تا مدت زمان بیشتری، مهمان صورت تان باشد. لوازم آرایش براق و مایع را بهتر است زیر باد خنک کولر به‌کار ببرید.
 • استفاده از پودر یا اسپری فیکساتور: وظیفه اصلی این محصول افزایش پایداری تمام بخش‌های آرایش شماست. پس بعد از تمام شدن آرایش صورت تان، چشم تان را بسته و اسپری را به آرامی و با فاصله به صورت بزنید. برخی از فیکساتور ها به‌صورت پودری هستند. آن‌ها را می‌توانید با استفاده از براش پهن به گونه ها، بینی، پیشانی و دیگر بخش های پوست بزنید.
 • حذف چربی اضافه پوست: در محل کار، مهمانی یا هر موقعیت دیگری، اگر احساس کردید که میزان چربی پوست تان بالا رفته و عرق کرده‌اید، به کمک دستمال کاغذی یا دستمال مرطوب این چربی را از روی پوست پاک کنید. به هیچ عنوان روی این قسمت‌ها را مجددا آرایش نکنید.

 

در پایان…

آرایش، زیبایی موقتی به چهره ما می‌بخشد. این جذابیت دائمی نبوده و مدتی بعد از روی چهره پاک می‌شود. روش‌هایی که در این محتوا مطرح کردیم می‌توانند حداقل 3 ساعت به ماندگاری آرایش مان اضافه کنند؛ درصورتی که لوازم آرایش مان مرغوب باشند.

لوازم آرایش اصل و اورجینال قدرت بالایی دارند. با استفاده از آن‌ها می‌توانیم دوام میکاپ خود را بالا برده و زیبایی آن را تضمین کنیم. پس به عنوان یک بانوی خوش سلیقه و باهوش، با تمرکز بر راه های فرعی از راه اصلی غافل نشوید. در مطالب دیگری از مجله زیبایی کالدو برندز، راز های دیگری از میکاپ حرفه‌ای را با شما درمیان خواهیم گذاشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پرفروش
لوگو کالدو برندز
ورود | ثبت نام
لطفا برای ادامه، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید:

با ورود یا ثبت نام در کالدو برندز
تمامی قوانین و مقررات را می‌پذیرم.