حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

چطور بر اساس مدل چشم مان خط چشم بکشیم؟

خط چشم رنگی، خط چشم گربه ای، خط چشم گرافیکی، خط چشم دخترانه، خط چشم دانشجویی، خط چشم دانشجویی نازک، خط چشم ساده، کشیدن خط چشم با چنگال، انواع خط چشم جدید، انواع خط چشم فانتزی، خط چشم برای انواع چشم، انواع خط چشم ساده و شیک، زیباترین مدل خط چشم، مدل خط چشم جدید 2022، مدل خط چشم دخترانه جدید، خط چشم ماژیکی، خط چشم روباهی، خط چشم مناسب دانشگاه، خط چشم دوتایی، خط چشم دنباله دار، خط چشم ضدآب، بهترین خط چشم، بهترین خط چشم برای مبتدی ها، بهترین طرح خط چشم برای تتو، بهترین خط چشم ماژیکی، بهترین خط چشم ماژیکی، بهترین مارک خط چشم، بهترین خط چشم با قیمت مناسب

خط چشم کشیدن یکی از چالش‌های بزرگ زندگی ما خانم‌هاست که شاید هر روز با آن سروکار داشته باشیم. ما برای کشیدن خط چشم نازک یا پهن باید متد خاصی را پیش بگیریم، آن را تمیز بکشیم و سپس ریمل بزنیم. اصلی ترین مشکل، قرینه کشیدن خط چشم است. اگر خط چشم ما قرار است قرینه نباشد، همان بهتر که کلا نباشد! نه اینکه یکی از چشم های ما یک مدل خط چشم و چشم دیگرمان، فرم دیگری از آن را داشته باشد!

اگر قاعده کلی کشیدن خط چشم را بلد باشیم، به راحتی می‌توانیم خط چشم خود را قرینه و زیبا بکشیم. اما دانستن این قاعده‌ی کلی شرایط خاص خود را داشته و این شرایط تماما به فرم چشم ما مربوط می‌شود. یعنی اصول کشیدن خط چشم برای چشم های گرد، با چشم های بادامی فرق می‌کند. پس قبل از اینکه تمام صورت تان را جوهری کنید، ابتدا با خط چشمی که مختص چشم های شماست آشنا شوید.

از کجا؟ نگران نباشید. امروز در این مطلب از مجله زیبایی کالدو برندز قصد داریم تا خط چشم های زیبا و مناسب انواع فرم های چشم را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

1. برای چشم های بادامی چه نوع خط چشمی مناسب است؟

1. برای چشم های بادامی چه نوع خط چشمی مناسب است؟

چشم بادامی ها افراد زیبا و جذابی هستند که چشم هایی جالب به شکل بادام دارند. شاید این افراد همیشه خود را با افرادی که چشم های درشت و گردی دارند، در یک گروه قرار دهند؛ اما این دو مدل چشم با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند.

چشم بادامی مدل خاصی دارد. انتهای چشم بادامی به سمت بالا کشیده شده و کل چشم توسط پلک بالا و پایین از نزدیک احاطه شده است؛ یعنی پلک بالا و پایین به لبه های پلک نزدیک است.

قبل از اینکه شروع به کشیدن خط چشم کنید، پشت پلک را با سایه های روشن و تیره کیکو میلانو جذاب کنید. در این صورت زیبایی خط چشم شما بیشتر شده و در نهایت ظاهرِ کلیِ چشم تان قشنگ‌تر خواهد بود.

روش کشیدن خط چشم برای چشم بادامی ها

برای کشیدن خط چشم، از گوشه داخلی چشم تان یک خط باریک بکشید. این خط را درست چسبیده به مژه ها بکشید و بین پلک و مژه فاصله‌ای باقی نگذارید. همینطور که خط را به سمت انتهای چشم می‌برید، همزمان به ضخامت آن اضافه کنید.

با عبور از نیمه‌ی پلک، کم‌کم خط را به طرف بالا ببرید و نوک آن را تیز نگه دارید. انتهای خط چشم را می‌توانید به همین صورت رها کرده یا فاصله آن تا بُنِ مژه ها را پر کنید. بهتر است برای آرایش چشم های بادامی، یک خط نازک و محو هم در بُن مژه‌ی پلک پایین بکشید. این خط را زیاد به گوشه داخلی چشم نزدیک نکنید.

نکته آرایشی:

گوشه‌های داخلی چشم های بادامی عموما تیزی خاص و زیبایی دارد. می‌توانید با استفاده از خط چشم، گوشه داخلی چشم خود را تیزتر کنید تا چشم های کشیده تر و درشت تری داشته باشید.

2. بهترین روش خط چشم کشیدن برای پلک افتاده

2. بهترین روش خط چشم کشیدن برای پلک افتاده

خط چشم پشت پلک کشیده می‌شود. بنابراین اگر به دلایل ژنتیکی یا در اثر افزایش سن به افتادگی پلک دچار شوید، ممکن است کشیدن خط چشم برای‌تان تا حدی مشکل باشد.

در این شرایط، می‌توانید از خط چشم های پهن کمک بگیرید تا بهتر دیده شوند. فرض کنید که شما پلک افتاده تان را با انگشت کشیده و شروع به طراحی خط چشم می‌کنید. تا اینجا همه‌چیز نرمال است. اما به محض اینکه پلک چشم تان را رها کنید، تمام خط چشمی که کشیدید زیر پلکِ افتاده پنهان می‌شود. بنابراین باید خط چشم پهنی بکشید تا حتی در اثر افتادن پلک، باز هم دیده شود.

روش کشیدن خط چشم برای چشم هایی با پلک افتاده

شما از آن دسته افراد هستید که به خط چشم های ضد آب و با کیفیت کیکو میلانو احتیاج دارید. چون افتادگی پلک شما به راحتی باعث پاک یا پخش شدن خط چشم می‌شود. پس باید از یک برند معتبر و محصول ضد آب استفاده کنید.

ابتدا قلم خط چشم را کاملا به مژه ها نزدیک کنید تا هیچ فاصله‌ای بین بُن مژه و خط چشم نباشد. اصلا تلاش نکنید تا خط نازکی بکشید. یک خط ضخیم از گوشه داخلی چشم تان ترسیم کنید و ضخامت آن را به سمت انتهای چشم تان ببرید. انتهای خط را کمی بالا برده و تیز کنید.

برای پوشاندن افتادگی می‌توانید از ریمل های حجم دهنده هم استفاده کنید که به‌خوبی تراکم مژه ها را افزایش دهند. در این صورت است که افتادگی پلک شما پشت خط چشم و مژه هایتان پنهان می‌شود.

نکته آرایشی:

افتادگی پلک باعث می‌شود که چشم شما خمار و خواب‌آلود به نظر آید. برای رفع این مشکل سعی کنید قبل از کشیدن خط چشم از سایه های جیغ و براق استفاده کنید.

3. چطور برای چشم رو به پایین خط چشم بکشم؟

3. چطور برای چشم رو به پایین خط چشم بکشم؟

به دو گوشه چشم خود نگاه کنید. عموما در افرادی که چشم بادامی دارند، گوشه داخلی و خارجی چشم در یک راستا قرار دارند. اما برای افرادی که چشم شان رو به پایین است، گوشه خارجی چشم پایین‌تر از گوشه داخلی قرار گرفته و حالت افتاده دارد.

اگر قرار است با میکاپ زیبایی خود را بیشتر به رخ بکشید، پس باید با کشیدن خط چشم انتهای آن را بالا بکشید تا زیباتر دیده شود.

روش کشیدن خط چشم برای انتهای افتاده چشم

پیشنهاد ما برای بالا کشیدن انتهای چشم تان این است که ابتدا با استفاده از سایه چشم، نصف راه را بروید! برای این کار، به صورت اریب از انتهای گوشه خارجی چشم تان به سمت بالا چسب نواری بزنید. سپس با براش، سایه تیره (قهوه‌ای یا دودی) را به انتهای چشم تان زده و بعد چسب‌ها را بکنید. خواهید دید که چسب کمک می‌کند تا سایه تیزتر و کشیده‌تر پشت پلک تان طراحی شود.

حالا از گوشه خارجی چشم، یک خط اریب به سمت بالا بکشید. سپس از انتهای بالایی خطی که کشیده‌اید، خط جدیدی رسم کنید تا بُن مژه هایتان به این خط وصل شود. سپس فضای بین این دو خط (مثلث تشکیل شده) را پر کنید.

نکته آرایشی:

می‌توانید برای زیباتر شدن آرایش، خط چشم را تا انتهای داخلی چشم تان ادامه دهید. البته باید این کار را در محدوده بُن مژه و کاملا ظریف و نازک انجام دهید.

4. برای چشم های کشیده چه خط چشمی بکشیم؟

4. برای چشم های کشیده چه خط چشمی بکشیم؟

در مقابل مورد شماره 3، افرادی هستند که انتهای چشم هایشان به سمت بالاست. به همین دلیل ظاهر چشم کشیده و سربالا دیده می‌شود. این مدل چشم دقیقا در مقابل چشم های خمار قرار دارد؛ یعنی حالتی بَشاش و درشت دارد. با استفاده از یک خط چشم طبیعی و جذاب می‌توانید فرم چشم هایتان را متقارن کنید تا زیباتر دیده شوند.

بیشتر بخوانید:

آموزش آرایش چشم خلیجی + آموزش ویدیویی مرحله به مرحله
همه چیز درباره خرید کانسیلر اورجینال و با کیفیت
6 راز مهم برای انتخاب کرم پودر اصل و با کیفیت
با 25 زن زیبا و معروف جهان آشنا شوید + پیج اینستاگرام؛ بخش اول

روش کشیدن خط چشم برای چشم های کشیده

شما بهتر است هم برای پلک پایین و هم برای پلک بالا خط چشم بکشید. خط چشم شما باید از گوشه خارجی چشم تان شروع شده و در این قسمت باید پهنای بیشتری داشته باشد.

خط چشم را از گوشه داخلی، نازک و ظریف شروع کنید. هر چه به سمت انتهای پلک می‌روید، قلم را بیشتر فشار دهید تا ضخامت مطلوب بدست آید. در پلک پایین بهتر است خط چشم نازکی بکشید تا ظرافت آرایش تان بهم نخورَد. توجه داشته باشید که میکاپ تان به گونه‌ای نباشد که کشیدگی چشم مخفی شود. بنابراین خط چشم را به سمت بالا پایان دهید.

نکته آرایشی:

شما چشم های کشیده و زیبایی دارید. برای اینکه یک میکاپ حرفه‌ای و بی‌نقص داشته باشید بهتر است در زیر پلک پایین چشم از سایه های نئونی روشن یا براق روشن استفاده کنید.

5. آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های گرد

5. آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های گرد

چشم گرد از دیگر چشم ها معروف‌تر بوده و تشخیص آن نیز برای افراد راحت‌تر است. آرایش این نوع چشم نیز نیاز به تخصص و وسواس کمتری دارد. بالا و پایین این نوع چشم فرورفته است. این ویژگی باعث می‌شود تا شما بهتر بتوانید مهارت میکاپ خود را نمایش دهید. شما باید با کشیدن خط چشم مناسب بتوانید به چشم هایتان حالت کشیده‌تری ببخشید.

روش کشیدن خط چشم برای چشم های گرد

پیشنهاد مجله زیبایی کالدو برندز به افرادی که چشم گرد دارند، خط چشم گربه‌ای است. شما باید گوشه داخلی چشم را کمی تیز کنید تا حالت کشیده و خماری به خود بگیرد.

برای کشیدن خط چشم گربه‌ای، باید بعد از تیز کردن گوشه داخلی چشم، خط را تا انتهای چشم امتداد دهید؛ اما انتهای آن را بیشتر بکشید و کم‌کم به سمت بالا بروید.

نکته آرایشی:

این نوع خط چشم را با یک سایه دودی می‌توانید همراه کنید تا تکمیل‌تر به نظر آید. یادتان باشد که سایه را باید قبل از کشیدن خط چشم، روی پلک بزنید.

6. بهترین روش خط چشم کشیدن برای چشم های ریز کدام است؟

6. بهترین روش خط چشم کشیدن برای چشم های ریز کدام است؟

هر خط چشمی که باعث درشت دیده شدن چشم ها شود، برای چشم های ریز مناسب است. نکته مهمی که باید مد نظر داشته باشید این است که نباید در استفاده از مداد چشم و خط چشم کیکو میلانو افراط کنید. هر چقدر اطراف چشم شما تیره‌تر باشد، کوچک‌تر دیده می‌شود. پس از سایه های روشن پشت پلک استفاده کرده و خط چشم متعارفی بکشید.

روش کشیدن خط چشم برای چشم های ریز

خط چشم گربه‌ای نازک برای شما بهترین گزینه است. یک خط چشم نازک از گوشه داخلی شروع کرده و به انتها بروید. در انتها افراط نکنید؛ اما انتهای خط چشم را در حد متعارفی گربه‌ای کنید. ضخامت این بخش نباید بیش از حد باشد؛ در غیر این صورت نتیجه برعکسی می‌گیرید.

نکته آرایشی:

اصلی ترین قسمت آرایش برای درشت نشان دادن چشم ها استفاده از مداد چشم کرم یا سفید روی بخش داخلی پلک پایین است. این رنگ با جلوه چشم شما و درشتیِ آن معجزه می‌کند!!

در پایان…

کشیدن خط چشم اگر با ظرافت و به اندازه انجام نشود، سن شما را بالاتر و چشم تان را ریزتر نشان می‌دهد. برای اینکه یک میکاپ جذاب و چهره ای جوان و زیبا داشته باشید، ابتدا فرم چشم هایتان را به درستی تشخیص دهید. سپس با انتخاب یک خط چشم مناسب مطابق راهنمایی‌های اعلام شده، جذابیت آن‌ها را چندین برابر کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پرفروش
لوگو کالدو برندز
ورود | ثبت نام
لطفا برای ادامه، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید:

با ورود یا ثبت نام در کالدو برندز
تمامی قوانین و مقررات را می‌پذیرم.