حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

روش مراقبت از لوازم آرایش؛ تاریخ انقضای هر کدام چقدر است؟

روش مراقبت از لوازم آرایش؛ تاریخ انقضای هر کدام چقدر است؟

مراقبت از لوازم آرایش برای خانم ها از وظایف اولیه و مهم زندگی‌ست. ما تک تک محصولات آرایشی و بهداشتی مان را با عشق و دقت خاصی انتخاب و خریداری می‌کنیم. هر روز صبح، طوری با علاقه و هیجان با آن‌ها میکاپ می‌کنیم که انگار نه انگار این وسایل، همان لوازمِ دیروز هستند!

به‌خاطر همین علاقه‌ی شدید، باید مراقب لوازم آرایش و محصولات روتین پوستی مان باشیم. بسیاری از ما به ظاهر در تلاشیم تا از این محصولات حفاظت کنیم، اما در واقع بیشتر به ضرر آن‌ها عمل می‌کنیم…! در صورت مراقبت درست و اصولی از این لوازم، عمر آن‌ها بیشتر شده و حالا حالاها نیازی به خرید محصول آرایشی نخواهید داشت.

امروز در مجله زیبایی کالدو برندز متدهایی را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید به راحتی و بدون زحمت از لوازم آرایش تان مراقبت کنید. همراه ما باشید.

قدم اول مراقبت لوازم آرایش، آیا این وسایل هم تاریخ انقضا دارند؟

قدم اول مراقبت لوازم آرایش، آیا این وسایل هم تاریخ انقضا دارند؟

حین خرید بعضی از وسایل، خصوصا محصولات خوراکی و…، اول از همه در مرکز خرید تاریخ انقضای محصول را چک می‌کنیم. همین روند باید برای خرید لوازم آرایش هم انجام شود؛ اما بسیاری از خانم ها فکر می‌کنند لوازم آرایش تاریخ انقضا نداشته و تا زمانی که تمام نشوند، قابل استفاده هستند.

لوازم آرایش مستقیما روی پوست شما به‌کار می‌روند. پوست صورت دارای منافذ بازی‌ست که ترکیبات سمی و غیرسمی را به داخل خود می‌کشانند. اگر ترکیباتی که در معرض این منافذ قرار می‌دهید تاریخ گذشته و نامرغوب باشند، به مرور زمان با عوارض پوستی متنوعی مثل آکنه، خشکی یا چربی بیش از حد، تیرگی پوست و… مواجه خواهید شد. بنابراین حتما به تاریخ انقضای محصولات آرایشی توجه ویژه داشته باشید؛ چه در زمان خرید و چه در طول مدت مصرف آن‌ها.

در ادامه درباره تاریخ انقضای لوازم آرایشی مختلف اطلاعات جالبی در اختیارتان قرار خواهیم داد:

1. تاریخ انقضای ریمل چقدر است؟

1. تاریخ انقضای ریمل چقدر است؟

معمولا ریمل ۲تا ۴ ماه به‌خوبی کار می‌کنند. بعد از گذشت این مدت، نتیجه‌ی میکاپ با این ریمل را دوست ندارید؛ اما علت را به قدیمی شدن یا کم شدن محتویات ریمل ربط می‌دهید. درصورتی که این نتیجه به‌دلیل گذشتن تاریخ مصرف ریمل است؛ نه تمام شدن آن.

ریمل های ابرو هم معمولا ۳تا ۶ ماه تاریخ مصرف دارند. بعد از این مدت، زیباییِ همیشگی را به چهره تان نمی‌بخشند.

2. به تاریخ انقضای کرم پودر اهمیت ویژه بدهید!

2. به تاریخ انقضای کرم پودر اهمیت ویژه بدهید!

کرم پودر هر روز و هر ساعت روی پوست شماست. به تاریخ انقضای این لوازم آرایش و مراقبت از پوست باید اهمیت ویژه‌ای بدهید. کرم پودر از زمانی که پلمپ‌اش باز می‌شود تا یک سال قابل استفاده است. بعد از اتمام این دوره، رنگ و بوی کرم نامطلوب شده و نتیجه میکاپ را خراب می‌کند.

3. تاریخ انقضای لوازم آرایش پودری

دوام این محصولات از دیگر لوازم آرایشی بیشتر هستند. اگر رطوبت به برنزر، رژ گونه یا پنکک شما نرسد، می‌توانید تا ۲ سال از آن با خیال راحت استفاده کنید. بنابراین هیچوقت این لوازم را در یخچال نگهداری نکنید تا رطوبت زیادی به بافت آن نفوذ نکند.

تاریخ انقضای لوازم آرایش

4. مداد چشم و مداد لب تا چند وقت قابل استفاده هستند؟

مداد ها از قدیمی‌ترین وسایل موجود در کیف لوازم آرایش ما خانم ها هستند؛ اما باید بدانید که از آن‌ها فقط تا ۶ ماه می‌توانید استفاده کنید. پس به اندازه نیازتان خرید کرده و بعد از اتمام تاریخ مصرف، آن‌ها را کنار بگذارید.

5. دوام رژ لب از دیگر لوازم آرایش بیشتر است!

رژ لب بیشتر از دیگر محصولات آرایشی به شما وفادار است. بیشتر از ۲ سال می‌توانید از رژ لب محبوب‌تان استفاده کرده و نگران سلامتی بافت لب نباشید. رژ لب در صورتی که فاسد شده باشد، بوی نامطبوع روغن را به شما می‌رساند تا متوجه انقضای آن باشید. رژ های مایع حداکثر تا یک سال قابل استفاده هستند.

6. لاک و عطر تا چند وقت تاریخ مصرف دارند؟

اگر از این محصولات به‌خوبی نگهداری کنید، تا 2 سال پیش شما می‌مانند. البته که ما خانم ها قبل از ۶ ماه آن‌ها را تمام می‌کنیم!

بیشتر بخوانید:

آموزش انواع آرایش مجلسی مناسب جشن های خاص
با 25 زن زیبا و معروف جهان آشنا شوید + پیج اینستاگرام؛ بخش اول
کامل ترین لیست لوازم آرایش عروس؛ از کجا بخریم؟ + پیشنهاد و قیمت
معرفی 20 نفر از خوشگل ترین بلاگر های ایرانی + پیج اینستاگرام

7. اهمیت به پوست با توجه به تاریخ انقضای اسفنج و براش

اسفنج و براش تا مدت‌ها برای شما کار می‌کنند؛ اما بعد از ۶ ماه استفاده، تبدیل به منبعی از انواع میکروب‌ها و باکتری‌های متنوع می‌شوند! بهتر است برای مراقبت از پوست تان این دو لوازم آرایش را هر ۶ ماه یکبار تعویض کنید.

مهم‌ترین نکات مراقبت از لوازم آرایش

مراقبت از لوازم آرایشی برای اکثر ما خانم ها فقط به این معناست که مراقب باشیم آن‌ها زمین نخورند. نگهداری از این وسایل نکات مهمی دارند که در ادامه آن‌ها را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم:

۱. مراقبت از عطر و ادکلن

۱. مراقبت از عطر و ادکلن

اگر عطر و ادکلن خود را در معرض نور مستقیم آفتاب یا گرما قرار ندهید، تا ۲ سال برای شما کاربرد دارند. این دو عامل باعث تغییر رنگ و بوی ادکلن ها شده و کیفیت آن‌ها را ضعیف می‌کنند. عطر های خود را همیشه در محیط خنک و کم‌نور نگهداری کنید.

۲. مراقبت از کرم پودر یا ضد آفتاب؛ رایج‌ترین محصولات آرایشی

گرما مقاومت همه‌چیز را کم می‌کند. همیشه سعی کنید محصولات کرمی خود را در جای خنک قرار دهید تا دوام بیشتری داشته باشند. کرم های مایع در گرما شل شده و ماندگاری کمتری روی پوست شما خواهند داشت.

۲. مراقبت از کرم پودر یا ضد آفتاب؛ رایج‌ترین محصولات آرایشی

۳. چطور از لوازم آرایش پودری مثل پنکک مراقبت کنیم؟

ماندگارترین محصولات آرایشی لوازم پودری هستند. این لوازم در جای گرم یا سرد، بادوام و مقاوم هستند. برای مراقبت از آن‌ها باید مراقب رطوبت محیط باشید. از این محصولات در یخچال نگهداری نکنید. چون محیط یخچال مرطوب بوده و کیفیت این وسایل را کم می‌کند.

۴. ریمل ابرو یا مژه باید در چه محیط‌هایی نگهداری شوند؟

محیط‌های خشک و خنک مناسب نگهداری انواع ریمل هستند. بعد از هر بار استفاده از ریمل، درب آن را با نهایت دقت محکم کنید. همچنین حین استفاده، اپلیکاتور ریمل را چندین بار به ظرف ریمل وارد نکنید. معمولا این کار را برای برداشتن حجم بیشتری از مواد ریمل انجام می‌دهیم؛ اما ریمل با این روش به‌زودی خشک می‌شود.

۶. چطور مدت بیشتری از رژ لب و مداد های آرایشی استفاده کنیم؟

مراقبت از هر وسیله‌ای باعث طولانی شدن مدت استفاده از آن می‌شود. عامل فاسد شدن رژ لب و محصولات مدادی هم گرماست. بهتر است از رژ لب های خود (استیکی یا پالت رژ) در یخچال مراقبت کنید.

۶. چطور مدت بیشتری از رژ لب و مداد های آرایشی استفاده کنیم؟

۶. نکات مراقبت از لاک و لوازم آرایش ناخن

خشک شدن لاک زودتر از موعد، اتفاق غم‌انگیزی برای ما خانم هاست؛ خصوصا اگر عاشق آن رنگ باشیم. اولین نکته‌ای که برای مراقبت از این محصول آرایشی باید رعایت کرد، محکم بستن در لاک است. لاک های مرغوب و اصل دیرتر خشک می‌شوند. بنابراین تا مدت‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید.

۷. مراقبت از لوازم آرایش خط چشم ماژیکی و کاسه‌ای

خط چشم، خصوصا نوع کاسه ای، عمر کوتاهی دارد. معمولا یا جوهر آن سریع خشک شده یا اپلیکاتورش از حالت نازک خارج می‌شود. در هر صورت، دیگر نمی‌توان به کمک آن خط چشم نازک و مرتبی پشت پلک کشید. محیط چندان اهمیتی برای نگهداری از خط چشم ندارد. در عوض، باید سعی کنید با اپلیکاتور کاملا ملایم و نرم رفتار کنید.

هرگز در مقابل پنکه یا کولر خط چشم نکشید؛ این وسایل جوهر خط چشم کیکو میلانو را فورا خشک می‌کنند. همچنین اپلیکاتور را به دهانه مخزن جوهر نزنید تا نوک نمدی و نازک آن خراب نشود.

۷. مراقبت از لوازم آرایش خط چشم ماژیکی و کاسه‌ای

۸. نحوه مراقبت از ابزارهای آرایش مثل بلِندر و براش

همانطور که در بخش تاریخ انقضای محصولات آرایشی هم اشاره کردیم، براش و اسفنج صورت به مرور زمان محل تجمع انواعی از میکروب‌ها و باکتری‌ها می‌شوند. این وسایل اگر آلوده بمانند، پوست و نتیجه میکاپ را کاملا تخریب می‌کنند.

هر ماه یک‌بار، براش و بلِندر خود را در ظرف آب جوش و شامپو بچه قرار دهید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه آن‌ها را از ظرف خارج کرده و با صابون بشویید. همچنین هر ۶ ماه یک‌بار خودتان را به یک بلِندر و براش جدید مهمان کنید!

۸. نحوه مراقبت از ابزارهای آرایش مثل بلِندر و براش

در پایان…

کمتر روزی در زندگی ما خانم ها پیدا می‌شود که بدون میکاپ باشیم. شاید هر روز آرایش غلیظ نکنیم، اما آرایش دخترانه و شیک که ردی از زیبایی به صورت‌ مان اضافه کند را اکثرا با خود داریم. به همین دلیل لوازم آرایش نامرغوب فرصت زیادی برای آسیب به پوست و سلامتی‌مان دارند.

همیشه سعی کنید حتی برای میکاپ روزانه و سبک هم از لوازم آرایش اورجینال استفاده کنید. برخی از خانم ها به اشتباه فقط برای میکاپ های سنگین و مهمانی‌های مهم از لوازم آرایش اورجینال استفاده می‌کنند. درصورتی که اهمیت میکاپ روزانه برای تخریب پوست شما بیشتر است. پس با استفاده از محصولات آرایشی اصل و با کیفیت سلامتی پوست و زیبایی نچرال چهره تان را تضمین کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پرفروش
لوگو کالدو برندز
ورود | ثبت نام
لطفا برای ادامه، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید:

با ورود یا ثبت نام در کالدو برندز
تمامی قوانین و مقررات را می‌پذیرم.