حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

آموزش آرایش چشم خلیجی + آموزش ویدیویی مرحله به مرحله

آموزش آرایش چشم خلیجی + آموزش ویدیویی مرحله به مرحله

آرایش چشم خلیجی را برای چه مراسم و موقعیت‌هایی می‌پسندید؟ برای آرایش صورت تا چه حدی به میکاپ غلیظ علاقه دارید؟ آرایش چشم یکی از قسمت های هیجان‌انگیز و مهم میکاپ بوده که اتفاقا حساسیت زیادی هم دارد. برای میکاپ این قسمت ایده‌ها و طرح‌های مختلفی در دنیای میکاپ وجود دارد. هر یک از این ایده‌ها چهره شما را به نحوی تغییر می‌دهند تا زیباتر و متفاوت‌تر جلوه کنید.

حتما به عنوان یک بانوی زیبا می‌دانید که آرایش چشم های شما باید با فرم آن‌ها در تناسب باشد تا خاص، زیبا و جذاب جلوه کنید. همچنین خط چشمی که می‌کشید باید با دیگر قسمت های آرایش تان هم‌خوانی داشته باشد. آرایش چشم خلیجی یکی از انواع آرایش جذاب چشم است که بیش از هر نوع میکاپی به این هم‌خوانی احتیاج دارد.

این آرایش، غلیظ بوده و نوعی سنت اعراب به حساب می‌آید. به همین دلیل خانم های زیبای جنوبی بیشتر طرفدار آن هستند. در ادامه این مطلب از مجله زیبایی کالدو برندز، با جنبه‌های مختلف این آرایش خاص و زیبا و همچنین نحوه کشیدن آن، آشنا خواهیم شد.

همه چیز درباره آرایش چشم خلیجی! این نوع میکاپ را می‌شناسید؟

آرایش چشم خلیجی یا میکاپ عربی در کشورهای جنوب ایران و همچنین شهرها و جزایر حاشیه خلیج فارس رواج دارد. شاید بتوانید از نوع پوشش بانوان این نواحی، علت پرطرفدار بودن آرایش خلیجی را حدس بزنید. اکثر خانم های جنوبی از روبنده‌هایی استفاده می‌کنند که تنها چشم هایشان را نمایش داده و بقیه صورت را می‌پوشاند. به همین دلیل در این نوع میکاپ، تمام دقت و زحمت آرایش روی چشم هاست.

سبک آرایش و خط چشم خلیجی با تمام انواع میکاپ متفاوت است. شما عموما برای آرایش های روزمره یا عادی، فقط پلک بالای خود را خط چشم می‌کشید. اما خط چشم خلیجی تمام اطراف چشم را احاطه می‌کند؛ یعنی این خط چشم هم در زیر چشم و هم روی پلک بالا کشیده می‌شود. اما این پایان کار نیست! سرمه، سایه‌های تیره و پررنگ (مات و براق) آن را همراهی می‌کنند تا تیره‌تر و خوشگل‌تر جلوه کند.

106 Pic 2

برای آرایش چشم خلیجی به چه لوازم آرایشی نیاز داریم؟

ابتدا با استفاده از کرم پودر، آرایش پوست تان را تکمیل کنید؛ اما از ابرو ها غافل نشده و آن‌ها را نیز به خوبی نظم دهید. در ادامه برای آرایش خلیجی چشم هایتان به لوازم زیر احتیاج خواهید داشت:

چطور چشم هایمان را خلیجی آرایش کنیم؟

مرحله اول: پشت پلک را سایه بزنید

از مهم‌ترین قسمت‌های آرایش چشم خلیجی یا هر آرایش دیگری این است که ترتیب را رعایت کنید. بعد از زیرسازی پوست و تکمیل آرایش آن، ابتدا باید به سراغ سایه بروید. چون اگر این کار را بعد از خط چشم انجام دهید، آرایش تان خراب می‌شود.

برای آرایش چشم خلیجی باید سایه های تیره و براق را در کنار سایه های مات استفاده کنید. البته می‌توانید سایه های رنگی را نیز در کنار رنگ مشکی یا سورمه‌ای به‌کار ببرید؛ اما رنگ غالب آرایش تان باید تیره باشد.

مرحله دوم: خط چشم پلک بالا و پایین

با استفاده از خط چشم مایع کیکو میلانو روی پلک بالا مطابق ویدئو خط چشم کشیده و بلندی بکشید. یادتان باشد که از قسمت های مهم آرایش خلیجی، خط چشم آن است. بنابراین در این مرحله نهایت دقت را به خرج دهید. همچنین گوشه داخلی چشم تان را به‌صورت مثلثی خط چشم بکشید تا تیز و تیره شود. اگر مایل بودید، می‌توانید در آرایش چشم خلیجی زیر چشم را نیز خط بکشید.

مرحله سوم: زیر چشم را سایه بزنید

آرایش های اصلی افراد جنوبی تلفیقی از سایه و خط چشم ژله ای را در خود جای می‌دهد. یعنی هر دو آرایش در زیر چشم پیاده می‌شود؛ اما کشیدن خط چشم زیر چشم ممکن است مطابق سلیقه همه افراد نباشد. به همین دلیل می‌توانید به جای آن، از سایه تیره استفاده کنید. بهتر است برای این قسمت سایه مات به‌کار ببرید؛ اما نزدیک گوشه داخلی چشم را بهتر است سایه براق و سفید بزنید.

مرحله چهارم: با مداد چشم و ریمل آرایش چشم خلیجی را تکمیل کنید

مداد چشم از جمله وسایلی است که چشم ها را به خوبی سیاه و جذاب می‌کند. به همین دلیل در مرحله آخر آرایش باید پلک پایین را با مداد چشم تیره کنید. سپس مژه ها را با ریمل حجم دهنده، تیره و پر کنید. اگر هم مایل باشید می‌توانید قبل از استفاده از ریمل، با مژه مصنوعی تراکم مژه ها را بیشتر نشان دهید.

چه مدل چشم هایی برای آرایش چشم خلیجی مناسب است؟

تا به حال شده یک سبک میکاپ را روی چهره کسی بپسندید، اما از همان آرایش روی چهره تان لذت نبرید؟ حتما در این شرایط زیبایی تان را زیر سوال برده و غصه خورده‌اید! زیبایی شما هیچ نقص و ایرادی ندارد؛ فقط باید سبک آرایشی که مناسب صورت تان است را بشناسید.

هر سبک آرایشی باید متناسب نوع چهره، فرم چشم ها، نوع پوست و… باشد تا زیبایی آن به چشم بیاید. علت اینکه تمام بانوان نمی‌توانند هر سبک میکاپی را روی چهره شان پیاده کنند نیز همین است.

بیشتر بخوانید:

6 راز مهم برای انتخاب کرم پودر اصل و با کیفیت
راهنمای انتخاب بهترین ریمل حجم دهنده و بلند کننده مژه
راهنمای انتخاب بهترین سایه چشم برای سبک های مختلف آرایش

آرایش چشم خلیجی نیز از این قاعده پیروی می‌کند. افرادی که چشم های درشت و کشیده‌ای دارند می‌توانند چهره خود را به این سبک میکاپ کنند. آرایش های روشن، اندازه چشم ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهند؛ اما آرایش های تیره و غلیظ، چشم ها را ریزتر می‌کنند. آرایش چشم خلیجی هم جزو میکاپ های تیره است که دور تا دور چشم ها را احاطه می‌کند. بنابراین چشم های شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد که با این سبک آرایش، کوچک و ریز جلوه نکند.

106 Pic 3

آرایش چشم خلیجی مناسبِ کجاست؟

زندگی ما خانم ها پیچیدگی‌ها و رمز و رازهای خاص خود را دارد. ما به سبب ظرافت و زیبایی مان و همچنین به‌خاطر حفظ احترام و شخصیت خود و دیگران، در موقعیت‌های مختلف باید پوشش، آرایش، رفتار و حتی لحن متفاوتی داشته باشیم.

آرایش چهره برای هر مکان و شرایطی مخصوصِ خود بوده و انتخاب بهترین نوع میکاپ نیاز به هوش و دقت بالایی دارد. طبیعی‌ست که نمی‌توان با آرایش عروس به محل کار رفت؛ یا برعکس! در محل کار، خریدهای روزانه، تفریح‌های ورزشی، دعوت به رستوران، کافه و… آرایش ملیح و ملایم هوشمندانه‌ترین انتخاب است.

در مقابل، در مجالس عروسی، جشن تولد، مهمانی‌های مهم و… می‌توان با خیال راحت آرایش غلیظ بر چهره داشت. آرایش چشم خلیجی که غلیظ‌ترین سبک آرایش است، مناسب چنین موقعیت‌هایی است؛ چه در جایگاه میزبان و چه در جایگاه میهمان!‌

رازِ داشتن یک آرایش چشم خلیجی جذاب و بی‌نقص چیست؟

همه‌ی ما خانم ها طرفدار مد و زیبایی هستیم. دوست داریم در هر مجلس و مکانی بدرخشیم و زیباترین باشیم! برای رسیدن به این هدف باید از لوازم آرایش اصل و اورجینال استفاده کنیم تا میکاپ بی‌نقصی روی صورت داشته باشیم. حتی اگر قرار است در هر سال فقط یک لوازم آرایش بخرید، سعی کنید خریدتان را از یک فروشگاه معتبر و مطمئن انجام دهید تا تمامی آرایش هایتان درجه یک و بی‌نقص باشد.

106 Pic 4

در پایان…

همانطور که هر چهره ای فرم و مدل خاص خود را دارد، آرایش ها نیز انواع مختلفی را شامل می‌شوند. برخی از آن‌ها در منطقه خاصی از جهان، رایج‌تر هستند و برخی دیگر، سبکی نوین بر اساس به‌کارگیری لوازم آرایش دارند. پس نمی‌توانیم تمام مدل های آرایشی را برای تمام چهره ها به کار ببریم.

بنابراین اگر چشم های درشت و کشیده‌ای نداشته و کاندید مناسبی برای آرایش چشم خلیجی نیستید، نگران نباشید. دنیای مد و آرایش متنوع است تا رضایت شما را در نهایت از آنِ خود کند. فقط کافی‌ست با تحقیق و تجربه، سبک آرایش مناسب چهره تان را پیدا کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پرفروش
لوگو کالدو برندز
ورود | ثبت نام
لطفا برای ادامه، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید:

با ورود یا ثبت نام در کالدو برندز
تمامی قوانین و مقررات را می‌پذیرم.