حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

با این 15 نکته مهم آرایش جذاب و زیباتری داشته باشید!

با این 15 نکته مهم آرایش جذاب و زیباتری داشته باشید!

برای کشف نکته های آرایش صورت، نکته های میکاپ، نکات آرایشی کوتاه، نکاتی برای آرایش بهتر، نکات جالب در مورد لوازم آرایشی و همچنین نکات آرایشی دخترانه با ما همراه باشید.

آرایش جذاب و خوشگلی که تفاوت چندانی با چهره‌ی حقیقی‌ ما نداشته و فقط جذابیت آن را چندین برابر کند، نکات مهمی دارد که باید حین میکاپ به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم. اگر بدون رعایت نکات و اصول آرایشی چهره‌مان را میکاپ کنیم، نتیجه چندان هم دلخواه و زیبا نمی‌شود.

همه‌ی لوازم آرایشی که در کیف ما وجود دارد، جادویی و خارق‌العاده هستند. آن‌ها قابلیت‌هایی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید، دارند. مثلا شما با استفاده از پالت سایه‌تان می‌توانید کارهایی بیشتر از سایه زدن پشت پلک انجام دهید؛ اما اگر همین کار را هم به درستی اجرا نکنید، نتیجه‌ی آرایش جذاب و خواستنی نخواهد بود.

به همین دلیل امروز در این مطلب از مجله زیبایی کالدو برندز قصد داریم تا شما را با 15 نکته مهم برای جذاب کردن آرایش آشنا کنیم. برای داشتن یک آرایش جذاب آماده اید؟ تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

راز اصلی آرایش جذاب و زیبا چیست؟

راز اصلی آرایش جذاب و زیبا چیست؟

شاید در گذشته با وسایل ساده‌ای مثل ریمل و رژ لب می‌شد میکاپ کامل و بی‌نقصی داشت.خانم های ۳۰ یا ۴۰ سال قبل، با این لوازم محدود تمام صورت را آرایش می‌کردند و از نتیجه هم راضی بودند؛ اما امکانات امروز، توقعات دیگری را از خانم‌ها ایجاد کرده تا با حوصله و دقت بتوانند بهترین میکاپ را داشته باشند.

اصل مطلب این است که حین آرایش باید خستگی و بی‌حوصلگی را کنار بگذارید. اصلا با عجله و هول هولی آرایش نکنید. تمام نکات آرایشی که در این محتوا یاد می‌گیرید را مو به مو و با حوصله اجرا کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. مثلا هرگز در استفاده از پرایمر تنبلی نکنید! زیرسازی پ‍ست را به میکاپ بعدی نسپارید! خط چشم را با عجله و نامرتب نکشید! این موارد قاتل آرایش جذاب شما هستند.

نکته‌ی دیگر این است که اصلا نباید برای لوازم آرایش بی کیفیت و به‌دردنخور هزینه کنید. در مقابل، حتی اگر مشکلات اقتصادی هم داشتید، سعی کنید دیر به دیر لوازم آرایش اورجینال بخرید؛ اما هرگز سراغ لوازم آرایش فیک نروید.

آشنایی با 15 نکته مهم و موثر برای جذاب کردن آرایش چهره

آشنایی با 15 نکته مهم و موثر برای جذاب کردن آرایش چهره

۱. اصلا لوازم آرایش تان را به دیگران قرض ندهید!

هر یک از لوازم آرایش شما مستقیما روی پوست، داخل چشم یا روی لب شما کشیده می‌شوند. بنابراین نباید اجازه دهید که حتی برای یک بار، شخص دیگری از آن‌ها استفاده کند. بدن هر کس ویژگی‌ها و حتی باکتری‌های خاص خودش را دارد. با قرض دادن لوازم آرایش به شخص دیگری، زیبایی طبیعی چهره خود و دوست‌تان را غارت کرده‌اید.

آرایش زمانی به جذاب شدن شما کمک می‌کند که چهره نچرال و پوست سلامتی داشته باشید. پس برای مراقبت از زیبایی طبیعی‌تان، به این نکته اهمیت ویژه بدهید.

نکته آرایشی:

علاوه‌بر اینکه لوازم آرایش تون رو به کسی قرض نمی‌دین، تمرین کنین که حتی برای یک بار هم از کسی لوازم آرایش درخواست نکنین؛ حتی برای یک بار!

۲. برای آرایش جذاب و خاص، بیش از حد لوازم آرایش ۲۴ ساعته و ضد آب نزنید!

پوست یک بافت زنده‌ست که برای حفظ سلامتی و زیبایی خود نیاز به مراقبت دارد؛ مثل تمام بخش‌ها و اندام‌های بدن. لوازم آرایش همیشه و هر روز روی پوست ما استفاده می‌شود تا جلوه‌ی ظاهری‌مان را تقویت کند. اگر در طول روز بیش از حد از لوازم آرایش ضد آب و ۲۴ ساعته استفاده کنیم، با بسته شدن منافذ پوستی، زیبایی نچرال خود را از بین برده‌ایم.

باید در مقابل سعی کنیم از برندهای معتبر و اورجینال لوازم آرایش خرید کنیم تا علاوه‌بر سبکی و بافت نرم محصول، ماندگاری بالایی هم داشته باشند. در این صورت نه‌تنها آرایش جذاب و ماندگاری داریم، بلکه بدون میکاپ هم خاص و دوست داشتنی هستیم.

۳. فر مژه را از لوازم آرایش جذاب خود حذف نکنید!

۳. فر مژه را از لوازم آرایش جذاب خود حذف نکنید!

بسیاری از ما خانم‌ها حوصله‌ی کار با فر مژه را نداریم. حتی اکثرمان از کار با آن می‌ترسیم. چون نگرانیم که در عرض کمتر از یک ثانیه تمام مژه‌هایمان را بکَند. البته که کار با فر مژه مهارت و تمرکز زیادی نیاز دارد تا این فاجعه رخ ندهد؛ اما اگر قبل از استفاده، به کمک سشوار لبه‌های فر مژه را گرم کنید، حالت بهتری به مژه‌ها داده و زیباتر می‌شوید.

مراقب باشید که حرارت بیش از حد نباشد تا نسوزید. بعد از فر مژه، ریمل بزنید تا آرایش جذاب و نگاه گیراتری داشته باشید.

۴. بعد از تکمیل شدن میکاپ، عطر محبوب‌تان را بزنید!

وجود بوی خوشایندی که حکم امضای شما را دارد، تاثیرگذاری شما را دوچندان می‌کند. بعد از اتمام میکاپ برای اینکه ماندگاری بیشتری داشته باشید، حتما از اسپری فیکساتور استفاده کنید. بعد از اینکه آرایش جذاب و خاصی روی صورت نشاندید، چشم‌هایتان را ببندید و عطر مورد نظرتان را از فاصله دور به صورت بزنید. زیر گردن، روی نبض و زیر یقه را هم با عطر خوشبو کنید.

۵. به تناژ پوستی‌تان اهمیت بدهید!

۵. به تناژ پوستی‌تان اهمیت بدهید!

هرگز از لوازم آرایشی که با رنگ پوست‌تان هم‌خوانی ندارند استفاده نکنید. این مسأله همیشه درباره کرم پودر یا پنکک نیست! حتی رنگ رژ لب و سایه چشم هم باید با تناژ پوستی هم‌خوانی داشته باشد. در این صورت، نگاه بیننده را اذیت نکرده و او را مجذوب خود می‌کنید.

اصولا تناژهای پوستی به 3 دسته تقسیم می‌شوند:

  • ۱- گرم
  • ۲- سرد
  • ۳ – خنثی

افرادی که رنگ پوست گرمی دارند بهتر است از رژ لب های روشن و براق استفاده کنند. در مقابل افرادی که رنگ پوست‌شان خنثی یا سرد است (روشن هستند) باید از رژ لب های تیره و جیغ یا حتی رنگ‌های گوشتی استفاده کنند. رنگ کرم پودر هم بهتر است همیشه یک تا دو درجه تیره‌تر از تناژ طبیعی پوست شما باشد. در این صورت آرایش جذاب تر و طبیعی تری به چهره خواهید داشت.

نکته آرایشی:

برای میکاپ لب هیچ‌وقت خط هفت بالای لب رو پر نکنین! این خوشگل‌ترین قسمت لب شماست و نباید پر بشه. اول از همه اینجا رو با خط لب مرتب کنین تا بیشتر دیده بشه.

۶. هیچوقت در تاریکی و نور کم آرایش جذاب و خوبی نخواهید کرد!

بدون نور کافی یا حتی بدون آینه نمی‌توان به درستی میکاپ کرد. همیشه سعی کنید برای میکاپ لوازم و شرایط مورد نیاز را در بهترین کیفیت فراهم کنید. چون همانقدر که آرایش عالی و جذاب می‌تواند زیبایی شما را به همه ثابت کند، میکاپ نامرتب و غیراصولی هم ظاهر شما را زشت و عجیب جلوه می‌دهد.

۷. به ترتیب آرایش کنید تا جذاب تر دیده شوید!

ترتیب آرایشی را همیشه رعایت کنید. اصلا از زیرسازی غافل نشوید. قبل از هر کاری به پوست برسید. بعد از پوست، ابروها، چشم‌ها و مژه‌ها را آرایش جذاب و زیبایی کنید. در آخر به لب‌ها برسید و زیباترین رژ لبی را که مناسب تناژ کلی پوست و آرایش چشم‌ها باشد را انتخاب کنید.

۸. از تمیز کردن پوست قبل از آرایش غافل نشوید!

۸. از تمیز کردن پوست قبل از آرایش غافل نشوید!

برای داشتن یک آرایش جذاب، حتما قبل از آرایش صورت تان را تمیز کنید. شست و شوی صورت با شوینده یا تونر قبل از میکاپ باعث می‌شود کیفیت آرایش تان بالاتر برود. چون چربی پوست با شوینده‌هایی که مناسب بافت پوستی شما باشد، کنترل می‌شود. با کنترل چربی، می‌توانید آرایش جذاب تر و زیباتری داشته باشید. بنابراین حتما قبل از آرایش حتما از تمیز بودن صورت تان اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید:

نمایندگی کیکو میلانو Kiko Milano در ایران و تهران + آدرس و تلفن
15 اشتباه رایج آرایشی که قاتل زیبایی میکاپ خانم ها هستند!
کامل ترین لیست لوازم آرایش عروس؛ از کجا بخریم؟ + پیشنهاد و قیمت

۹. آرایش با زیرسازی پوست جذاب تر و ماندگارتر می‌شود!

شاید اگر حوصله‌ی کشیدن خط چشم را نداشته باشیم، به‌راحتی بتوانیم از آن صرف نظر کنیم؛ اما زیرسازی پوست از قسمت‌های مهم یک آرایش جذاب و بادوام است. بنابراین اصلا این بخش را حذف نکنید. بعد از شسته شدن صورت، به پوست پرایمر کیکو میلانو بزنید تا ماندگاری کرم پودر روی پوست بیشتر شود. بعد کرم پودر را با براش یا بلندر مخصوص روی پوست پخش کنید.

۱۰. براش و بلندر را تمیز کنید تا بهتر میکاپ را روی پوست تثبیت کند!

۱۰. براش و بلندر را تمیز کنید تا بهتر میکاپ را روی پوست تثبیت کند!

براش و بلندر نهایتا 6 ماه کارایی دارند. بعد از گذشت این مدت باید براش و بلندر جدیدی خریداری کنید. اما در این مدت 6 ماهه سعی کنید حداقل هفته‌ای یک بار این ابزارها را با آب جوش و مواد شوینده بشویید. در این صورت این محصولات محل تجمع انواع باکتری‌ها نشده و سلامت پوست تان تضمین خواهد شد.

۱۱. آرایش با براش مرطوب جذاب تر و زیباتر خواهد بود!

برای پخش کردن کرم پودر یا حتی کانتور صورت و همچنین سایه چشم بهتر است براش یا اسفنج را مرطوب کنید؛ طوری که نه خیس باشد و نه خشک. در این صورت ماندگاری بافت آرایش روی پوست بالاتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

6 راز مهم برای انتخاب کرم پودر اصل و با کیفیت
برای ماندگاری آرایش در تابستان و زیبایی صورت و چشم چه کنیم؟
چطور بر اساس مدل چشم مان خط چشم بکشیم؟

۱۲. هرچقدر چهره تان را بهتر بشناسید، جذاب تر آرایش می‌کنید!

قرار نیست تمام سبک‌های آرایش برای تمام چهره ها مناسب باشند. به بعضی از افراد صرفا آرایش های نود و ملایم می‌نشیند. در مقابل، بعضی دیگر از افراد صرفا با میکاپ های سنگین و غلیظ زیبا خواهند شد. سایه چشم مات کیکو میلانو به هر چهره ای می‌آید؛ اما سایه های براق به تمام چهره ها نمی‌نشیند. رنگ رژ لب و کرم پودر هم از همین قاعده پیروی می‌کند.

بنابراین برای خودتان زمان بگذارید و ویژگی‌های ظاهری‌تان را بشناسید. در این صورت هوشمندانه‌تر میکاپ خواهید کرد.

 به خوشگل ترین حالت ممکن رژ لب بزنید!

۱۳. به خوشگل ترین حالت ممکن رژ لب بزنید!

از لب ها ساده نگذرید. تاثیر لب روی زیبایی و جذابیت آرایش از کسی پوشیده نیست. همیشه سعی کنید هوشمندانه رژ بزنید.

ابتدا رژ لب موردنظرتان را به لب زده و آن را خوب پخش کنید. اکثر ما بعد از اینکه این مرحله تمام شد، آرایش را تکمیل می‌دانیم. در صورتی که آرایش لب زمانی جذاب می‌شود که با خط لب یا رژ مدادی، اطراف آن را مرتب و زیبا کنید.

بیشتر بخوانیدبهترین رنگ رژ لب؛ کاملترین راهنمای جامع انتخاب و خرید رژلب

۱۴. آرایش لب با رژ جذاب تر و زیبا تر خواهد بود!

برای اینکه مطمئن باشید رژ لب تان از روی لب پاک نمی‌شود چه می‌کنید؟ اگر چشم ها کاملا میکاپ شده و مشکی باشند؛ اما لب ها رنگی نداشته باشند صورت شما همچنان بی‌روح و بی‌رنگ دیده می‌شود. بنابراین باید طوری رژ لب بزنید که دوام بالایی داشته باشد.

۱۴. آرایش لب با رژ جذاب تر و زیبا تر خواهد بود!

برای اینکه دوام رژ لب بالاتر برود، می‌توانید بعد از تمام شدن میکاپ لب، مقداری از سایه چشم هم‌رنگ لب روی آن بزنید. از رژ گونه هم می‌توانید برای این کار استفاده کنید. بافت پودری این لوازم باعث افزایش ماندگاری رژ روی لب شما می‌شود. برای آرایش جذاب حتما از این ترفند استفاده کنید.

نکته آرایشی:

اطراف لب‌تون رو زیادی رژ نزنید. رژ لب و حومه زیادم برای آرایش جذاب و قشنگ نیست. ساده اما مرتب رژ بزنید.

۱۵. برای آرایش جذاب قبل از میکاپ روی مژه را پودر بزنید!

قبل از اینکه ریمل بزنید، روی مژه ها را با استفاده از پودر بچه یا پودر فیکس خشک کنید. با این روش ماندگاری ریمل روی مژه ها بیشتر شده و تراکم آن‌ها هم بیشتر می‌شود.

۱۵. برای آرایش جذاب قبل از میکاپ روی مژه را پودر بزنید!

در پایان…

همیشه سعی کنید برای آرایش نهایت وسواس و دقت را به خرج دهید. با عجله آرایش کردن زیبایی شما را به جای بیشتر شدن، کمتر می‌کند! بنابراین با دقت و آموزش در این زمینه، مهارت خود را بالا ببرید تا زیباتر و خاص‌تر دیده شوید. آرایش جذاب و تمیز، حتی اگر ساده و کمرنگ هم باشد، بیشتر از میکاپ پررنگ و نامنظم دلبری می‌کند. بنابراین برای زیبایی و آرایش چهره تان زمان بگذارید و سلیقه به خرج دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پرفروش
لوگو کالدو برندز
ورود | ثبت نام
لطفا برای ادامه، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید:

با ورود یا ثبت نام در کالدو برندز
تمامی قوانین و مقررات را می‌پذیرم.