حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

15 اشتباه رایج آرایشی که قاتل زیبایی میکاپ خانم ها هستند!

15 اشتباه رایج که قاتل زیبایی میکاپ خانم ها هستند!

اشتباه های رایج و متداولی که زیبایی آرایش را از بین می‌برند، عموما عادت‌هایی هستند که ما خانم ها با اعتمادبه‌نفس و اطمینان کامل، هر روز صبح جلوی آینه آن‌ها را انجام می‌دهیم. بسیاری از این اشتباه ها ماندگاری آرایش یا زیبایی آن را از بین می‌برند؛ اما ما خانم ها شاید آن‌ها را حتی جزو نقطه قوت میکاپ دانسته و ذره‌ای به اشتباه بودن‌شان شک نکنیم.

بعضی از این عادت‌ها نه‌تنها زیبایی صورت و میکاپ مان را غارت می‌کنند، بلکه عمر لوازم آرایش را هم کوتاه کرده و کیفیت‌شان را پایین می آورند. مثلا ممکن است شما قبل از ریمل زدن، چند بار براش را داخل ظرف ریمل کنید تا به خوبی به متریال ریمل آغشته شود؛ اما این کار باعث زود خشک شدن ریمل می‌شود!

در این مطلب از مجله زیبایی کالدو برندز می‌خواهیم 15 اشتباه رایج و متداولی که آرایش شما را خراب می‌کنند، بشناسیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

15 اشتباه رایج آرایشی که زیبایی شما را از بین می‌برند

15 اشتباه رایج آرایشی که زیبایی شما را از بین می‌برند

هدف ما خانم ها از آرایش، پررنگ کردن نقاط قوت و پوشاندن نقاط ضعف چهره مان است. تقریبا هر روز میکاپ های مختلفی را روی صورت مان انجام می‌دهیم؛ اما شاید چندان به نحوه انجام آن توجهی نداشته باشیم. به عبارت بهتر، شاید ما سعی کنیم از صفحات اینستاگرام بیوتی بلاگرها یا میکاپ آرتیست های معروف، سبک های جدید آرایشی را بشناسیم، ولی درباره فنون لازم برای میکاپ و اصول آن چیزی نمی‌دانیم.

همین مسئله باعث می‌شود که ناخواسته دوام و کیفیت آرایش مان را پایین بیاوریم. این اشتباه ها به‌طور کلی جزو موارد زیر هستند. دقت کنید که ما این موارد را به ترتیب مراحل آرایش ذکر کرده‌ایم. پس با رعایت ترتیب آن‌ها می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

1. اهمیت ندادن به چربی و خشکی پوست، اشتباه بزرگی که قاتل آرایش شماست

1. اهمیت ندادن به چربی و خشکی پوست، اشتباه بزرگی که قاتل آرایش شماست

پوست خشک و چرب هر کدام به نوعی به نتیجه میکاپ شما ضربه می‌زنند. پوست خشک جلوی کاورینگ و یکدست شدن کرم پودر روی پوست تان را می‌گیرد. پوست چرب هم دوام و زیبایی آرایش را کم می‌کند. بنابراین باید با توجه به ویژگی های پوست تان، محصول آرایشی خود را انتخاب کرده و به مرور زمان پوست خود را نرمال کنید.

به عنوان مثال، خانم هایی که پوست خشک دارند، بهتر است در روتین مراقبت پوستی خود از ماسک‌ها یا کرم های آبرسان استفاده کنند. همچنین لوازم آرایش مایع مثل کرم پودر های مایع برای این افراد مناسب‌تر است. برای درمان پوست چرب هم بهتر است با مشورت پزشک، میزان چربی آن را نرمال کنید.

2. در محیطی که مناسب آرایش نیست، میکاپ نکنید

2. در محیطی که مناسب آرایش نیست، میکاپ نکنید

برخی از ما در هر موقعیتی اصرار به تجدید میکاپ داریم؛ حتی اگر آن محیط نور و فضای مناسبی نداشته باشد یا آینه همراه خود نداشته باشیم. مثلا ممکن است در یک محیط تاریک یا کم نور کرم پودر بزنید؛ اما وقتی وارد جای پرنور شدید، متوجه شوید که کرم پودر پیشانی‌تان را پخش نکرده‌اید! در چنین محیط‌هایی شما هرچقدر که مهارت آرایشی داشته باشید، باز هم نتیجه آرایش مطلوبی نخواهید داشت. بنابراین سعی کنید امکانات محیطی لازم برای آرایش را فراهم کنید.

3. آرایش با وجود پرزهای موجود روی صورت، اشتباه رایج خانم های کم‌حوصله

3. آرایش با وجود پرزهای موجود روی صورت، اشتباه رایج خانم های کم‌حوصله

شاید ما در سنین بلوغ که پرزهای کم‌رنگی روی لپ و گونه داشتیم، با ذوق کرم پودر می‌زدیم! اما این حرکت برای یک خانم جوان خوش سلیقه یک خرابکاری بزرگ است. کرم پودر برای اینکه به خوبی روی پوست شما بنشیند، نیاز به سطح صاف و رطوبت مناسب دارد.

البته ما خانم ها ذاتا طرفدار بهداشت و زیبایی هستیم. همیشه در سراسر زندگی به اصلاح موهای زائد صورت و بدن توجه داشته و حتی برای رفع آن‌ها از لیزر هم کمک می‌گیریم. اما گاهی اوقات ممکن است در اثر کم‌حوصلگی یا تنبلی، دست از اصلاح برداریم. مطمئن باشید که آرایش همراه با موهای زائد روی صورت، توجه افراد را به آن‌ها بیشتر جلب می‌کند. پس اگر حوصله اصلاح ندارید، کلا در این روز آرایش را کنار بگذارید.

4. تنبلی در مسواک زدن، اشتباه غیر آرایشی که بخشیده نمی‌شود

4. تنبلی در مسواک زدن، اشتباه غیر آرایشی که بخشیده نمی‌شود

از شان و شخصیت یک انسان، چه مرد و چه زن، به دور است که به تمیزی و سلامت دندان‌های خود بی‌توجه باشد. حتما می‌دانید که وقتی اطراف یک محیط را پررنگ کنیم، فضای داخلی این محیط بیشتر توجه جلب می‌کند. ما خانم ها وقتی رژ لب می‌زنیم، لب های ما اطراف دندان‌هایمان را احاطه می‌کنند. بنابراین تمیزی یا زردی آن‌ها را بیشتر از قبل به دیگران نشان می‌دهند. همیشه سعی کنید پیش از شروع آرایش، پوست صورت را با تونر یا شوینده شسته و سپس مسواک بزنید. حالا با خیال راحت می‌توانید میکاپ را شروع کنید.

5. زیرسازی نکردن آرایش قبل از شروع، اشتباه رایج و همیشگی ما خانم ها

5. زیرسازی نکردن آرایش قبل از شروع، اشتباه رایج و همیشگی ما خانم ها

زیرسازی پوست دوام و ماندگاری آرایش شما را بالا می‌برد. همچنین شفافیت پوست و کاورینگ آن را هم تغییر خواهد داد. زمانی که شما آرایش صورت تان را شروع می‌کنید، در اولین مرحله به سراغ کرم پودر می‌روید؛ اما این کار اشتباه است. کرم پودر زیرساز مناسبی برای آرایش نیست و قبل از استفاده از آن باید از ترکیبات زیرساز استفاده کنید.

پوست شما قبل از دریافت کرم پودر باید آمادگی لازم را بدست آورد. برای این کار باید ابتدا صورت تان را با شوینده و تونر مناسب پاکسازی کنید. سپس با استفاده از کرم مرطوب کننده، خشکی آن را به حداقل برسانید. در محله بعدی، باید از پرایمر استفاده کنید تا منافذ پوست پوشانده شده و دوام حضور کرم پودر روی آن بیشتر شود. پرایمر کیکو میلانو قدرت بالایی برای افزایش ماندگاری آرایش داشته و به همین منظور هم طراحی شده‌ است.

نکته آرایشی:

در تمام طول عمرتان از یک نوع کرم پودر کیکو میلانو استفاده نکنید. با افزایش سن، کرم پودر مناسب‌تری برای خودتان انتخاب کنید که پوشانندگی و انسجام بیشتری داشته باشد.

6. اشتباه رایج در آرایش اکثر خانم ها؛ کرم پودر زدن بیش از حد

6. اشتباه رایج در آرایش اکثر خانم ها؛ کرم پودر زدن بیش از حد

بعضی از خانم ها چنان در استفاده از کرم پودر افراط می‌کنند که اگر صورت شان را نزدیک شومینه ببرند، تمام آرایش پوست شان آب شده و راه می‌افتد!! هرچقدر در مصرف کرم پودر برای هر وعده میکاپ زیاده‌روی کنید، نتیجه برعکس گرفته و زیبایی تان را از بین می‌برید.

شاید برخی فکر کنند که هرچقدر بیشتر کرم پودر بزنند، جوش یا لک های پوست شان بهتر کاور خواهد شد. اشتباه رایج آرایش که زیبایی تان را از بین می برد همین است. به‌جای استفاده بیش از حد از کرم پودر، از برند های اورجینال اروپایی استفاده کنید که پوشانندگی بالایی داشته و مقدار کمی از آن تمام صورت تان را کاور می‌کنند.

نکته آرایشی:

هرگز برای آرایش صورت بیخیالِ کرم پودر نشوید! شاید گاهی بتوان بعضی لوازم مثل خط چشم را از میکاپ حذف کرد، اما کرم پودر بخش اصلی آرایش شماست.

شما برای کرم پودر تان هزینه کرده‌اید. از طرف دیگر، کرم پودر محصولی نیست که بتوانید برای آرایش از آن صرف نظر کنید. پس بیشتر از هر وسیله آرایشی دیگری از آن استفاده می‌کنید و طبیعی‌ست که زودتر تمام شود. به اندازه کرم پودر زدن هم برای شما صرفه اقتصادی داشته و هم زیبایی پوست تان را تضمین می‌کند.

پس در هر بار آرایش، مقدار معقول و مشخصی از کرم پودر کیکو میلانو را به نواحی مختلف پوست زده و به خوبی آن را پخش کنید.

7. قدم بعدی، کانسیلر! چقدر کانسیلر بزنیم؟

7. قدم بعدی، کانسیلر! چقدر کانسیلر بزنیم؟

کانسیلر محصول خوب و پرکاربردی است که به خوبی تیرگی زیر چشم یا دیگر نقص‌های زیبایی چهره تان را می‌پوشاند. افراط در استفاده از کانسیلر اما نتیجه برعکسی دارد و از اشتباه های رایج آرایش بانوان است. اگر زیاد کانسیلر بزنید، خطوط صورت تان به مرور روی آن افتاده و چین خورده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

راهنمای انتخاب بهترین سایه چشم برای سبک های مختلف آرایش
شیک ترین آرایش ابرو با 7 روش ساده
بهترین رنگ رژ لب؛ کاملترین راهنمای جامع انتخاب و خرید رژلب
برای ماندگاری آرایش در تابستان و زیبایی صورت و چشم چه کنیم؟

برای اینکه از این مشکل در امان باشید، کانسیلر اورجینال مایعی خریداری کنید که قدرت کاورینگ بالایی دارد. ذره کوچکی از این محصولات می‌تواند به خوبی تیرگی چشم هایتان را بپوشاند.

8. رژ گونه بیش از حد، اشتباه آرایشی یا میکاپ حرفه‌ای؟

8. رژ گونه بیش از حد، اشتباه آرایشی یا میکاپ حرفه‌ای؟

زیاد رژ گونه نزنید. البته که رژ گونه چهره شما را جوان و جذاب می‌کند؛ اما افراط در استفاده از آن چهره ی شما را شبیه نقاشی بچه‌ها می‌کند! رنگ رژ گونه تان را متناسب با دیگر رنگ های میکاپ انتخاب کنید. همچنین، مقدار کمی از آن را به براش رژ گونه بزنید تا ملایم‌تر روی گونه ها بنشیند.

9. قبل از استفاده از برنزر کار با آن را یاد بگیرید!

9. قبل از استفاده از برنزر کار با آن را یاد بگیرید!

طبیعتا افرادی که پوست تیره یا برنزی دارند، از برنزر استفاده نمی‌کنند. افرادی از برنزر در میکاپ های خود بهره می‌برند که پوست روشنی داشته و به کمک آن می‌خواهند به چهره شان گرما ببخشند. نکته مهم آرایش که اشتباه حین استفاده از آن رایج است، نحوه پخش کردن برنزر و محل استفاده از آن است. برنزر را با کانتور اشتباه نگیرید. فقط در جاهایی از آن استفاده کنید که می‌خواهید کمی تیره‌تر باشد. به خوبی برنزر را روی پوست پخش کنید و برای این کار زمان بگذارید. عموما از برنزر در این قسمت‌ها استفاده می‌شود:

  • اطراف خط مو
  • بالای استخوان گونه
  • خط فک

نکته آرایشی:

بهتر است برای راحت پخش شدن برنزر کیکو میلانو و آمیختن آن با دیگر قسمت‌های میکاپ، از نوع مایع آن استفاده کنید.

10. اشتباه مهم در آرایش چشم؛ ریمل زدن بیش از حد!

10. اشتباه مهم در آرایش چشم؛ ریمل زدن بیش از حد!

مژه های بلند و پر دل همه را می‌برد. این واقعیت از کسی پوشیده نیست؛ اما بیش از حد ریمل زدن، مژه های شما را به هم می‌چسباند. برای اینکه با یک بار ریمل زدن، نتیجه بهتری بگیرید، می‌توانید قبل از استفاده از آن روی مژه ها پرایمر مژه یا ژل لمینت مژه بزنید. بعد از خشک شدن این ژل، با خیال راحت ریمل بزنید. خواهید دید که یک بار ریمل زدن هم می‌تواند کافی باشد!

نکته دیگر اینکه به مژه های پلک پایین هم بیش از حد ریمل نزنید. حین ریمل زدن پلک بالا، مژه های پلک پایین تا حدی آغشته به مواد ریمل می‌شود. معمولا این مقدار کافی‌ست. لازم نیست پلک پایین را مثل پلک بالا میکاپ کنید.

11. انتخاب سایه چشم اشتباه یا افراط در میکاپ چشم

11. انتخاب سایه چشم اشتباه یا افراط در میکاپ چشم

برای پلک هایی که صاف بوده و چین و چروک زیادی ندارند، سایه چشم در حد معقول و اندازه پیشنهاد می‌شود. در صورتی که بیش از حد پشت پلک را با سایه بپوشانید، یا از سایه های براق و پررنگ استفاده کنید، سن خود را بالاتر نشان داده و زیبا نخواهید شد. در عوض سعی کنید از سایه های ملیح استفاده کنید. همچنین در قسمت گوشه داخلی چشم تان می‌توانید از سایه براق سفید بزنید تا جذاب‌تر نشان داده شوند.

نکته آرایشی:

در آرایش چشم، از جادوی مداد های سفید در داخل پلک پایین چشم غافل نشوید!‌

12. اشتباه رایج آرایش چشم؛ خط چشم های ضخیم و زشت!

12. اشتباه رایج آرایش چشم؛ خط چشم های ضخیم و زشت!

روزهای اولی که خط چشم می‌کشیم آنقدر پر آزمون و خطاست که نتیجه‌ی آن چندان تعریفی ندارد. ما خانم ها به مرور متوجه می‌شویم که خط چشم های نرمال و معقول زیبایی بیشتری در مقایسه با نوع ضخیم و پهن آن‌ها دارند. پس خط چشم مناسب فرم چشم تان را انتخاب کرده و در کشیدن آن افراط نکنید.

13. از آرایش ابروها غافل نشوید!

13. از آرایش ابروها غافل نشوید!

شاید گاهی به قدری محو آرایش چشم، پوست و لب هستیم که از ابرو ها غافل می‌شویم. ابرو ها نقش مهمی در زیبایی میکاپ ما دارند. پس این اشتباه رایج را کنار گذاشته و با مداد، ریمل ابرو و ژل های مخصوص، آن‌ها را آرایش کنید.

14. منفور ترین اشتباه آرایش لب؛ تئوریِ رژ لب و حومه!

14. منفور ترین اشتباه آرایش لب؛ تئوریِ رژ لب و حومه!

زیبایی لب ها با کشیدن رژ خارج از محدوده لب، زیبایی آن‌ها را کم کرده و چهره شما را زمخت و زشت نشان می‌دهد. محدوده لب های شما در هر اندازه و ضخامتی، زیبا و متناسب دیگر اجزای صورت تان است. هرگز در رژ زدن زیاده روی نکنید. در عوض می‌توانید با استفاده از خط لب کیکو میلانو که یک تا دو درجه تیره‌تر از رنگ رژ است، اطراف رژ را مرتب کنید.

نکته مهم‌تر اینکه از رنگی استفاده کنید که با ظاهر کلی آرایش تان در تناسب باشد.

15. نکته آخر، با فیکساتور ها آشتی کنید!

15. نکته آخر، با فیکساتور ها آشتی کنید!

ما خانم ها بیشتر از هر کسی از دنیای مد باخبر هستیم؛ اما با این وجود هنوز بسیاری از بانوان از فیکساتور های پودری یا اسپری آن استفاده نمی‌کنند. فیکساتور ها در آخرین مرحله آرایش روی صورت شما می‌نشینند تا دوام میکاپ تان بالا رود. از این محصول درجه یک غافل نشوید.

در پایان…

حتما در تمام این 15 اشتباه رایج آرایش متوجه نکته اصلی شده‌اید. اساسی ترین مسئله برای خراب شدن میکاپ، زیاده‌روی در آن است. مطمئن باشید که زیبایی در سادگی و اندازه مصرف کردن لوازم آرایش است. پس به هیچ عنوان در استفاده از انواع محصولات آرایشی افراط نکنید. در عوض، زمان خود را برای شناختن بهترین سبک های آرایشی صرف کنید تا با آگاهی بالاتر، انتخاب سبک میکاپ هوشمندانه‌تری برای چهره تان داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پرفروش
لوگو کالدو برندز
ورود | ثبت نام
لطفا برای ادامه، شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید:

با ورود یا ثبت نام در کالدو برندز
تمامی قوانین و مقررات را می‌پذیرم.